Padise Tall

MTÜ RATSURITÄHT

MTÜ Ratsuritäht „staap“ asub Padisel, Aruküla südames asuvas vanas mullikalaudas, mis on aastast 2002 kohandati ümber hobusetalliks andes nii hoonele uue elu.

Igapäevase leivateenimise kõrval meeldis tallirahvale korraldada ka meelelahutuslikke sündmusi, et kogukonna argipäeva rõõmsamaks muuta, nii saigi koos naabritega 2008 aastal asutatud organisatsioon MTÜ Ratsuritäht, mille põhitegevuseks on pakkuda võimalust veeta aktiivselt aega maakeskkonnas, vabas õhus, läbi erinevate tegevuste.

Näiteks sai nii pandud algus vägevale Aruküla Simman´i traditsioonile aastal 2009, korraldatud on ka laatasid ja muid üritusi, mis on kantud meie huvist muusika ja kunsti vastu.

MTÜ Ratsuritäht koondab endas inimesi kellele on loomade kohalolu külakeskkonnas armasaks saanud ja kellele on tähtis, et küla südames asuv suur hoone tühjaks ei jääks. Selletõttu katsume leida võimalusi hoone korrashoidmiseks ning renoveerimiseks mis võimaldaks veelgi laiemat kasutust. Tulevikuvisioonis näeme tallihoonet kohana kus saab kopsud sõnnikulõhna täis tõmmata ja tegutseda mitmel rindel terve päeva, ilmaoludest sõltumata. MTÜ tegutseb ka ratsaklubina – meile on olnuline anda võimalus kohalikele lastele ratsaspordi ning hobustega tutvust teha.

Meie partneriteks on Padise Põhikool ja Padise Lasteaed, kes kasutavad järjepidevalt
võimalust tutvustada lastele ja noortele loomi ja maaelu traditsioone.

 
Põhikirjaliselt teenib meie tegevus piirkonna elu edendamise ja konkurentsivõime suurendamise eesmärki. Eetikakoodeksis oleme kirjeldanud oma tegutsemise põhimõtted.